Karkasinių namų statyba

 

Karkasinių, skydinių namų statyba

   Karkasiniai namai ne tik ilgaamžė ir patvari statyba. Medis natūrali medžiaga, kuri kai kuriomis savo konstrukcinėmis savybėmis nenusileidžia metalui ar gelžbetoniui. Karkasinių namų konstrukcija yra draugiška gamtai ir ekologiška. Skirtumas tarp karkasinio ir skydinio namo yra tas, jog karkasinis namas gaminamas statybos aikštelėje, o skydinis namas yra gaminamas gamykloje. Nors Lietuvoje dar su nepasitikėjimu žiūrima į skydinių namų statybą ir dauguma mieliau renkasi mūrinius, blokinius namus, tačiau labiau  išsivysčiusiose Europos šalyse: Norvegijoje, Danijoje, Švedijoje karkasiniai, skydiniai individualūs namai yra patys populiariausi. Šiandien skydinių namų gamybai naudojamos medžiagos bei technologiniai sprendimai visiškai apsaugo būstą ir jo gyventojus nuo klimato poveikio. Karkasiniai namai yra populiarūs dėl daugybės priežasčių, tai unikalios šilumą izoliuojančios savybės, paprastas ir greitas montavimas, transportavimas, o tai žinoma pagreitina namo statybos darbus ir sumažina finansines išlaidas. Vienas iš svarbiausių privalumų, kuriais gali pasigirti karkasiniai namai. Naujausios karkasinių, skydinių  namų statybos technologijos suteikia galimybę suprojektuoti ir pastatyti patogų, gražų ir šiuolaikišką namą.  Šiuolaikiniai karkasiniai , skydiniai namai statomi pagal, šiuolaikiškas technologijas ir aukštą medžiagų kokybę. Tai yra geriausias pasirinkimas, jei norite turėti patikimą ir kokybišką namą. Savo klientams mes galime pasiūlyti atitinkamus projektus, kurie yra save užsirekomendavę, o taip pat mes galime  modernizuoti arba sudaryti naują karkasinio namo projektą atsižvelgiant į jūsų norus. Skydinių , karkasinių  namų statybos darbai yra statomi pagal tikslius statybos darbo projektus, todėl jūs išvengsite statybos darbų vėlavimo ir atliekamų darbų netikslumo.Karkasinis , skydinis namas yra patrauklus, kadangi statybos darbai yra atliekami greitai.

 

 

 

Statyba kokybiškomis medžiagomis 

   Kokybiška mediena yra gero karkasinio pastato ilgaamžiškumo pagrindas.Savo statomiems karkasiniams pastatams naudojame tik kokybiška kalibruotą medieną kuri iš pusių pagal tikslius matmenis apipjauta mediena .
Pagrindiniai karkasinio namo elementai montuojami iš sertifikuotos konstrukcinės medienos karkaso, kuris atitinka C16-40 stiprumo klases. Karkasiniame name, naudojame tik džiovintą kalibruotą medieną kuri  būna išdžiovinta iki 17-20% drėgmės ir paruošta statybinių konstrukcijų naudojimui. Džiovintos medienos ilgaamžiškumas daug didesnis nei  šviežiai išpjautos medienos. Praėjus medienai, džiovinimo procesą mediena tampa atspari  grybeliams,pelėsiui ir mėlynavimui. Energetinis efektyvumas priklauso nuo architektūrinių sprendimų ir parenkamų medžiagų. Šiuolaikiniai namai, kuriuos statant pasitelkiamos naujosios medienos apdirbimo technologijos, galbūt stovės ilgiau už gelžbetoninius namus. Mokslininkai teigia, kad, lyginant medienos tankio ir standumo santykį, geresnės medžiagos  nei medis dar niekas nesukūrė. Kilogramas medienos yra viena iš stipriausių medžiagų. Kitaip tariant, pasiekti, kad sijos būtų tokios lengvos ir patvarios, įmanoma tik jas gaminant iš medienos. Apskaičiuota, kad plieninei sijai reikia šešis kartus, gelžbetoninei – penkis kartus daugiau energijos, nei tokio paties atsparumo medinei sijai pagaminti . Maža to, mediena yra ne tik natūrali, bet ir atsinaujinanti medžiaga, kurią reikėtų išnaudoti efektyviau. Be hidroterminio  medienos apdorojimo, įmirkymo, galima pasitelkti geriausiai žinomus – aliejus, impregnantus, dažus.  Tyrinėdami medinį karkasinį pastatą pamatysime kad jis yra darnus praktiškas  ekonomiškas ir ekologiškas. Kiekvienas karkasinio ar skydinio namo elementas turi savo paskirtį ir  pavidalą.