Karkasiniai,skydiniai namai

Rugsėjis 15, 2015

  Individualus namo projektas

 Daugelis žmonių, ketinančių statyti namus, pirmiausiai kelia sau esminį klausimą: koks bus namas? Šį svarbų klausimą padeda išspręsti namo projektas, kuris turėtų atspindėti kiekvieno, planuojančio statyti individualų namą, asmens lūkesčius, vizijas, pageidavimus. Idealus namo projektas sąlygoja namo ekonomiškumą, ilgaamžiškumą, ekologiją, šilumos ir garso izoliaciją bei, žinoma, patogumą ir jaukumą būsimo namo gyventojams. Namo projektas turi būti kuriamas ir taikomas atsižvelgiant į individualius žmogaus, jo šeimos narių poreikius bei racionaliai paskirstant statančiojo namą asmens biudžeto išlaidas. Todėl individualus namo projektas yra pirmas ir vienas iš svarbiausių etapų svajonių namo link.

Turint žemės sklypą, kuriame planuojamos namo statybos, bei renkantis namo projektą, svarbu atkreipti dėmesį į tam tikras turimo skypo ypatybes, t.y. sklypo vieta, geologiniai ir hidrogeologiniai sklypo aspektai, reljefas, padėtis pasaulio šalių atžvilgiu, aplinka bei šalia esantys pastatai, privažiavimas ir kt. Visi šie skypo ypatumai turi įtakos namo statyboms, konstrukcijoms bei ekploatavimui. Taip pat atkreiptinas dėmesys ir į nuolat besikeičiančias statybų technologijų naujoves bei tendencijas.

Be pradinių investicijų namas turi ir eksploatacines išlaidas, t.y. išlaidos šildymui, elektros energijai ir pan., kurios labai susijusios tarpusavyje. Nepakankamos investicijos namo pamatų, sienų ar stogo šiltinimui turi neigiamos įtakos šeimos biudžetui, kas ir trukdo jaustis komfortiškai pastatytame name. Renkantis namo projektą, jo architektūrinį sprendimą, rekomenduojama nesivaikyti trumpalaikių madų, tuo metu vyraujančių tendencijų, kadangi pastatytas namas tarnauja mažiausiai 50 metų, o praėjus tam tikroms tendencijoms (jei jos ne klasikines), naujasis būstas taps chaotiškas ir atrodys keistai bendrame aplinkos fone, aplinka taps sudarkyta, kas, žinoma, nedidina atskiro namo vertės. Visa tai parodo, kad dauguma besistatančių namus nekreipia pernelyg didelio dėmesio į namo projektavimą, jo svarbą ir sudėtingumą namo statybų procese, manydami, jog tai  tik vienas iš statybų proceso formalumų.

Namas visuomet turėtų atitikti sklypo ar aplink parduodamų namų vertę, kadangi pasikeitus gyvenimo sąlygomis, didelės investicijos į statybų procesą, dizainą, niekada neatsipirks, kadangi nėra žmonių su tokiais pat poreikiais ir lūkesčiais. Todėl galima teigti, kad statomas namas pirmiausiai turėtų būti šiltas, patogus, ekonomiškas bei funkcionalus.

Renkantis plotą namui, vertėtų pagalvoti ir apie žmonių skaičių, kurie gyvens naujame būste. Kadangi dažniausiai namo projektas skaičiuojamas keturių asmenų šeimai ir numatyti keli miegamieji, o suaugus šeimos vaikams ir palikus tėvų namus, lieka ir laisvi miegamieji ir, ko gero, keli sanmazgai, kuriuos žiemą reikia šildyti, vasarą – vėsinti tik retkarčiais atvykstantiems vaikams. Taigi, namo projektas yra sudėtingas ir nemažai klausimų keliantis procesas.

Namų projektų kainos – įvairios, priklausančios nuo daugybės aspektų: nuo sklypo vietos, inžinerinių tinklų, namo architektūros sudėtingumo, užsatymo, projektuojamo interjero, aplinkos, projektuojamų specialių konstrukcijų, projekto pasiūlymų kiekio ir kt.

Individualaus namo projektas – tai pagal kliento individualius poreikius bei pageidavimus suprojektuotas namas. Mūsų atsakinga ir savo amatą išmananti specialistų komanda, atsižvelgdama į kiekvieno lūkesčius ir norus, turimą žemės sklypą, pasiryžusi greitai ir kokybiškai sukurti svajonių namo projektą.